18 lipca 2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lipca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Podczas wakacji, urlopów i wypoczynku pamiętajmy o życiu duchowym; o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św., bo nie samym chlebem żyje człowiek. Zadbajmy także o dobrą książkę, oraz czytajmy prasę katolicką.
2. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami. Wypadki komunikacyjne stają się chorobą naszej cywilizacji, jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Z badań wynika, że bardzo dużo kierowców prowadzi po alkoholu i tylko szokujące komunikaty i zdjęcia, mogą ich otrzeźwić. Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków.
3.W środę zapraszamy na nieustanną nowennę do Matki Bożej.
4. W tym tygodniu patronować nam będą; we wtorek bł. Czesław, w czwartek św. Maria Magdalena, w piątek św. Brygida – patronka Europy, w sobotę św. Kinga.
5. W najbliższy czwartek 22 lipca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w godz. od 6.00 do 11.00 na parkingu przy kościele. W ten sposób wspieram Kościół na wschodzie gdzie żyją także nasi rodacy. Szczegóły znajdziemy na ulotkach.
6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne – na usuniecie zawilgocenia w dolnym kościele.
7. W tym tygodniu zmarli: Jan Wańczyk, Janina Moskal i Jan Rzepa. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
8. Słowo Życia: Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.