27 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 luty 2021 r.

1. Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce wspiera polskich misjonarzy; poprzez dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego zbieranego do puszek przy kościołach. Bóg zapłać wspieranie misji. Inną formą pomocy misjonarzom, szczególnie z naszej Archidiecezji, jest przekazanie 1% podatku. Na stoliku za ławkami są wyłożone foldery z numerem KRSu.
2. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale.
3. W środę, po Mszy wieczornej, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pól godziny przed mszą wieczorną i w I piątek od 16.00. W piątek odwiedzimy chorych według listy z ubiegłego miesiąca.
5. W najbliższy piątek, mszą o 7.30 rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wieczorem o 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św. O 18.00 Godzina łaski przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi. O 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży z nauką rekolekcyjną z udziałem także kandydatów do bierzmowania.
W sobotę rano od 8.30 możliwość spowiedzi dla osób starszych i chorych. O 9.00 Msza z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc osobom starszym i chorym dostać się do kościoła. Po południu o 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, następnie o 18.00 Godzina łaski przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi. O godz. 19.00 zapraszamy młodzież wraz z kandydatami do bierzmowania.
W przyszłą niedzielę nauki ogólne na mszach do południa. Natomiast po południu o 15. 00 zapraszamy rodziców, a o 16.45 młodzież. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W przyszły poniedziałek 8 marca, zakończymy rekolekcje. Rekolekcjonistę ojca Romana i całą parafie polecamy Waszej modlitwie. Podczas rekolekcji będzie zbierana taca na misje klaretyńskie w Wybrzeżu Kości Słoniowej.
6. W czasie rekolekcji nie będzie mszy św. o godz. 6.30, a intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione tego samego dnia rano, według programu rekolekcji.
7. Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Karteczki z imieniem i nazwiskiem kandydata/tki, oraz numerem telefonu prosimy wrzucać do skrzynek za ławkami lub na tacę.
8. Czytajmy prasę katolicką Niedzielę i Gościa. Czcicieli św. Józefa zachęcam do nabycia w cenie 2 zł okolicznościowego pisma poświęconego Opiekunowi Kościoła Świętego.
9. W tym tygodniu zmarł Stanisław Iwan i Aleksandra Bigos. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
10. Słowo Życia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8,31b).  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.