21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 A.D..

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post: czas pogłębionej modlitwy, uczynków miłosierdzia, pracy nad sobą, wyrzeczeń i ofiary.  Dziś o 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
2. W piątki Wielkiego Postu, starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Droga krzyżowa w naszym kościele o 8.00, 16.30 i 19.00. W piątki po mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do 19.00.
3. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że w ramach formacji winni brać udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach, i otrzymać potwierdzenie w indeksie.
4. Dzieci zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej o 16.30.
5. W piątek 5 marca rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla rekolekcjonisty ks. Romana Woźnicy, który wiele lat pracował na misjach w Afryce, oraz za całą naszą parafię, abyśmy byli żyzną glebą dla Słowa Bożego.
6. W Wielkim Poście zachęcamy do regularnego czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa.
7. W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce wspiera polskich misjonarzy; ofiarując im dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego, poprzez ofiary składane do puszek.
8. W tym tygodniu zmarł Jan Adamiak. Dobry Jezu a nasz Panie …
9. Słowo Życia: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4,4b).