13 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 luty 2021 r.

1. Dziś w naszej Parafii gościmy Rycerzy Kolumba. Rycerze Kolumba to największa  na świecie, katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Obecnie zrzesza ok. 2 mln członków na całym świecie. Świecki Zakon Rycerzy Kolumba sięga swymi początkami roku 1882, kiedy to w  USA mieście New Haven młody kapłan Michael McGivney, dziś błogosławiony, wraz z grupą mężczyzn ze swojej parafii spotykają się, aby wspólnie podjąć działania mające na celu obronę katolickiej wiary i rodziny. Rycerze Kolumba to zwykli mężczyźni z rodziną, domem, pracą i codziennymi, ludzkimi problemami. Tworzą wspólnotę, której przyświecają cztery zasady: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Rycerze Kolumba współpracowali ze św. Janem Pawłem II od początku jego pontyfikatu. To za jego namową, Rycerze rozpoczęli swoją działalność w Polsce w 2006 roku.
2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Grzech pijaństwa należy do najbardziej rozpowszechnionych. Episkopat Polski w ślubowaniach jasnogórskich umieścił  przyrzeczenie leczenia się z tej wady. W tym również celu ogłasza co roku Tydzień Trzeźwości, aby u progu Wielkiego Postu przypomnieć o tym problemie i szukać nowych środków zaradczych. Program Tygodnia Trzeźwości: - niedziela - modlitwa za tych, którzy rezygnują z używania napojów alkoholowych, kupowania ich i częstowania nimi, - poniedziałek - modlitwa za rodziny alkoholików i pijaków, - wtorek - modlitwa za należących do apostolstwa trzeźwości, - Środa Popielcowa - modlitwa za uczestników spotkań w grupach samopomocowych, - czwartek - modlitwa za pracowników lecznictwa odwykowego, - piątek - modlitwa za nauczycieli i wychowawców, aby wychowywali do trzeźwości  - sobota - modlitwa za kapłanów i świeckich apostołów trzeźwości.
3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 9.00, 17.00.
4. W Popielec obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta, pozostałe ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęca się do włączenia w akt pokutny. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje w każdy piątek. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.   
5. W Środę Popielcową, z racji postu, złóżmy na tacę jałmużnę dla potrzebujących. Pamiętajmy, że jałmużna, zakrywa wiele grzechów. Przypominamy, że Wielki Post jest tzw. „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek, powstrzymajmy się także od napojów alkoholowych.
6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Msza św. poranna w piątki Wielkiego Postu będzie o 7.30. W niedziele wielkopostne Gorzkie Żale o 16.00. Zachęcamy do gorliwego i licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, mieliśmy rozpocząć w środę popielcową, ale ze względu na rekolekcjonistę rozpoczniemy w  piątek 5 marca.
8. Zapraszamy do lektury tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa niedzielnego.
9. W tym tygodniu zmarli: Iwanicka Zofia i Mroczka Julian. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
10. Słowo Życia: Czyńcie wszystko na chwałę Bożą (1Kor 10,31).  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.