11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 lipca 2021

1. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych w dni powszednie, bo czas wakacji daje nam więcej możliwości. Przypomnijmy sobie, nie tak odległy czas, kiedy mieliśmy ograniczony dostęp do Najświętszej Ofiary i tak bardzo tęskniliśmy za Komunią świętą. Korzystajmy teraz gorliwiej z daru Eucharystii.
2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W tym tygodniu będą nam patronować; w poniedziałek św. Bruno z Kwerfurtu; we wtorek św. Andrzej Świerad i św. Benedykt, w czwartek św. Bonawentura a w piątek NMP z Góry Karmel.
4. Apelujemy o czytanie prasy katolickiej.
5. Przygotowujemy się do prac przy naszej świątyni, związanych z likwidacją zawilgocenia w dolnym kościele. Ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.
6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Bryndal s. Jana i Teresy z d. Mikos, zamieszkały w Woli Rzędzińskiej i Daria Gabriela Zawadzka c. Marka i Joanny z d. Jandzińska, zamieszkała w Nowej Sarzynie – zapowiedź I.
7. W tym tygodniu zmarła Stefania Pieniążek. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
8. Słowo Życia: Odrzućmy wszystko co się sprzeciwia godności bycia chrześcijaninem a zabiegajmy o to co jest z nią zgodne.