27 marca 2021

Niedziela Palmowa 28 marca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w roku liturgicznym, nazywany Wielkim. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, w skupieniu, życzliwości, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia w świątyni, z zachowaniem środków ostrożności i przepisów sanitarnych (obowiązek zakrywania nosa i ust; wewnątrz kościoła max. 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m). W naszej kościele może uczestniczyć 75 osób. W nabożeństwach można też będzie uczestniczyć na zewnątrz kościoła. Włączmy się w przeżycia Wielkiego Tygodnia poprzez transmisję internetową z naszej świątyni, lub transmisje telewizyjne i radiowe.  
2. Dziś o  16.00 zapraszamy na ostanie w tym Wielkim Poście, Gorzkie Żale.
3.Ponieważ wróciliśmy do czasu letniego, Msze wieczorne w dni powszednie, będą odprawiane o 18.00.
4. Jutro z racji świąt i pierwszego piątku, (który wypadnie w Wielki Piątek) odwiedzimy chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.
5. Przygotujmy się do świąt Wielkanocnych poprzez szczerą spowiedź, aby Jezus zmartwychwstał w naszych sercach. Spowiedź codziennie, godzinę przed wieczorną mszą świętą. Ponadto w Wielki Piątek w godz. 8.00 – 10.00 i 15.00 – 17.30.
6. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 22.00. O godz. 21.00 – Gorzkie żale cz. 1.
7. Wielki Piątek dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły; ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.00, 15.00, 17.15.  W Wielki Piątek, każdy powinien w sumieniu czuć się zobowiązany do odprawienia Drogi Krzyżowej. Można to uczynić również indywidualnie w naszym kościele. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu i  nowenną do Bożego Miłosierdzia. Adoracja do 23.00. O godz. 22 Gorzkie Żale cz. 2 i 3.
8.  Krzyż będziemy adorować w ciszy, nie całując i nie dotykając. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. 
9. Wielka Sobota jest dniem, wyciszenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o dłużej osobistej modlitwie święcąc pokarmy. Błogosławienie pokarmów w kościele i przed kościołem o 9.00, 10.00 i 11.00. O 12.00 poświęcenie pokarmów w trzech miejscach parafii: przy MOSiR wzdłuż drogi; na ul. Śniadeckich w pobliżu domu handlowego Groszek i na Rudzie przy krzyżu obok Domu Strażaka.
10. O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
11. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 15.00 i 16.30.
12. W tym tygodniu zmarli: Anna Niedbała i Janusz Jandziński. Dobry Jezu …
13. Słowo Życia: Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię (Flp 2, 8-9).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.