10 kwietnia 2021

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Z tej racji wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 12.00 do 15.00. O 14.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dziesiątek różańca i zmiana tajemnic. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że za jej odmówienie w kościele wobec Najświętszego Sakramentu możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą ten odpust zyskiwać poza kościołem.
2. W związku z dzisiejszą uroczystością jest w naszym kościele, obraz Jezusa Miłosiernego, który jest znakiem i wizualną syntezą całego orędzia o Bożym miłosierdziu, które przekazał Pan Jezus przez św. Faustynę. Przypomina on objawioną na kartach Pisma Świętego, tajemnicę miłosiernej miłości Boga do człowieka, wzywa do kształtowania chrześcijańskiej postawy ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich, a także spełnia rolę naczynia do czerpania łask, które zostały obdarzone wieloma obietnicami. Pan Jezus związał z ufną modlitwą przed tym obrazem i połączoną z uczynkami miłosierdzia względem bliźnich, obietnicę łaski zbawienia, dużych postępów na drodze chrześcijańskiej doskonałości, łaskę szczęśliwej śmierci a także łaski doczesne. Drodzy Parafianie, obraz ten został wypożyczony i jeśli zadecydujecie, że ma zostać w naszej świątyni, to trzeba będzie przygotować stosowny ołtarz oraz zapłacić za obraz 5 tysięcy złotych.
3. Dzisiejsza Uroczystość to także święto patronalne Caritas. W kościele polskim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś przy kościołach zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy złożyli Caritasowe skarbonki z wielkopostną jałmużną. Bóg zapłać.
4. We wtorek od 14.30 egzamin przed bierzmowaniem dla ośmioklasistów w dolnym kościele. Na początku zapraszamy kandydatów z Rudy Łańcuckiej i klasę VIII a z Nowej Sarzyny a o 16.00 klasę VIII b i kandydatów uczących się poza parafią. Na spotkanie przychodzimy z indeksem formacji i w obowiązkowych maseczkach.
5. W najbliższą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny i przeżywać będziemy Narodowy dzień Czytania Pisma Świętego. W związku z tym, pięć minut przed każdą mszą św.  będą czytane fragmenty listu do Rzymian.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
7. Taca w najbliższą niedzielę na cele parafialne.
8. Czytajmy systematycznie tygodnik Niedziela i Gościa niedzielnego.
9. Słowo Życia: W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia! (św. Jan Paweł II).                         

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.