20 marca 2021

21 Marzec 2021 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale, a w piątek – Droga Krzyżowa. Zachęcamy do rozważania miłości Pana, objawionej w Jego męce, bo za wielką cenę zostaliśmy odkupieni.
2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.
3. W środę na mszę wieczorną i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
4. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Módlmy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na wieczornej Mszy św. podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego.
5. Zbliża się Wielkanoc, najważniejsze święta chrześcijańskie. Skorzystajmy z sakramentu pokuty.
W tym tygodniu spowiadamy pół godziny przed wieczorną mszą św., ponadto w piątek w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu od 17.30 do 19.00 i w sobotę od 16.00 do 18.00.
6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy.
7. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które prosimy składać do skarbonki znajdującej się za ławkami z napisem na kwiaty. Dziękujemy także za dar serca na tablicę upamiętniającą 50 lecie powstania naszej parafii.
9. Prosimy korzystać z prasy katolickiej; Niedzieli i Gościa.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Jakubowski, Józef Chwiejczak, Jan Furman, Czesław Kurzyp, Zofia Skwirut i Czesława Szarek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
11. Słowo Życia: Gorliwie naśladujmy miłość Jezusa Chrystusa, który oddał własne życie za nasze zbawienie.