17 kwietnia 2021

18 kwietnia 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Pismo Święte wszyscy mamy do dyspozycji. Niech ono stanie domowym tabernakulum. Starajmy się spotykać codziennie z Jezusem Chrystusem na kartach ewangelii.
2. Zachęcamy, aby w trwającym Tygodniu Biblijnym skorzystać z propozycji przemyskiego Dzieła Biblijnego, które przygotowało praktyczne konferencje formacyjne pt. „Od lektury do życia słowem Bożym”. Rozważania poprowadzi ks. prof. Stanisław Haręzga i będą one emitowane przez cały tydzień o godz. 19:30 na antenie Radia FARA.
3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
5. Składamy Bóg zapłać anonimowej Parafiance, która zafundowała obraz Jezusa miłosiernego do naszego kościoła, oraz osobą które złożyły ofiary na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Z  serca dziękujemy Wam  za ofiary złożone dziś na cele parafialne. Informujemy, że została już odlana pamiątkowa tablica z okazji 50 – lecia parafii, która będzie umieszczona na ścianie naszej świątyni.
6. Bardzo prosimy, kandydatów do bierzmowania z klas VIII o gorliwą modlitwę indywidualną w oczekiwaniu na dary Ducha Świętego. W czwartek (22.04.) po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne.
7. Warto czytać prasę katolicką. Niedziela i Gość wspominają Krzysztofa Krawczyka. Podejmują tematy związane z tygodniem biblijnym, oraz podpowiadają jak nie stać się łupem diabła.
8. Słowo Życia: Bóg daje się znaleźć tym, którzy szukają Go całym sercem (papież Franciszek)  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.